Gulf Arabam Güvende Kasko

BY IN makale On 03-10-2019

 

Arabam Güvende Kasko Asistans’ın ayrıcalıklı hizmetleri

 • Aracın Çekilmesi ve Acil Onarım

Aracın kaza, mekanik arıza, tam ya da kısmi çalınma durumunda aynı il içerisindeki istediği anlaşmalı servise / yetkili servise, aynı il içerisinde istenilen bir anlaşmalı servis /yetkili servisin bulunmaması durumunda aracın en yakın yetkili servise çekilmesi hizmetini ödemekle yükümlüdür. Yanlış/hatalı yakıt dolumu nedeni ile oluşabilecek arızalar bu teminata dâhildir. Arıza durumunda çekici hizmeti de sağlanır.

 • Aracın Kurtarılması (Şarampolden Kurtarma)

Sigortalı aracın seyir halinde iken Karayolları Trafik Kanunu’nda belirtilen karayolları tanımına uygun yollarda devrilmesi, şarampole yuvarlanması nedeni ile hareketsiz kalması ve kurtarmanın mümkün olması durumunda, aracın kurtarılması ve yoluna devam edebilmesi için uygun bir yere konulmasını olay başı azami 1.000 TL limit dahilinde kurtarılmasını gerçekleştirmektedir. Bu limiti aşan tutarlar Sigortalı tarafından karşılanır.

 • Aracın Onarım Sonrasında Teslim Alınması (Sigortalı Aracın Geri Alınması)

Kaza geçiren, arıza yapan veya çalınan aracın Sigortalının ikamet ettiği il dışında bir yerde onarımından veya bulunmasından sonra ve Sigortalı tarafından talep edilmesi halinde servisten teslim alınması için bedelsiz sürücü temin edilir.

 • Profesyonel Sürücü Temini

İkametgah ili dışında Sigortalının aracı kullanmasını imkansız kılan bir kaza geçirmesi veya vefatı durumunda; Sigortalı ile birlikte seyahat edenlerin aracı kullanan kişinin yerine geçememesi kaydı ile daimi ikametgaha dönememesi veya seyahati tamamlayamaması durumunda IPA, ikametgaha dönüş veya seyahatin tamamlanması için profesyonel sürücü temin eder.

 • Aracın Akaryakıtının Bitmesi Durumunda Aracın Çekilmesi

Sigortalı aracın yakıtının bitmesi durumunda IPA, aracın en yakın akaryakıt istasyonuna çekimini yılda azami 2 defa olmak üzere gerçekleştirecektir.

     * Yakıt masrafı Sigortalı ’ya aittir. IPA sadece aracın en yakın akaryakıt istasyonuna çekiminden sorumludur.

 • Çilingir Hizmeti

Aracın herhangi bir nedenle kilitlerinde olabilecek problemlerden veya anahtar kaybından dolayı araca girilmesi mümkün olmadığında, en uygun hizmet birimi olay yerine gönderilip, işçilik masrafları karşılanacaktır. Anahtarın araç içinde unutulması teminata dâhildir

*IPA, kilidin aracın bulunduğu noktada açılmasının mümkün olamayacağı durumlarda (immobilizer gibi nedenlerle) aracın en yakın yetkili servise çekimini sağlayacaktır.

 • Lastik Değişimi Hizmeti

Sigortalı aracın üzerindeki lastiklerden en az birinin kullanılamaz hale gelmesi durumunda IPA, Sigortalının talebine istinaden vaka yerine ekip yönlendirerek araç lastiğinin değişimini gerçekleştirmektedir. Sigortalı araçta yedek lastik olmaması veya lastiğin onarılmasını gerektirecek durumlarda ise araç en yakın lastikçiye veya en yakın servise, referans yılı içinde limitler dâhilinde IPA tarafından çekilmektedir.

 • İkame (Kiralık) Araç

Poliçe geçerlilik süresince gerçekleşen bir kaza sonucu sigortalı araçta meydana gelen, poliçe kapsamındaki hasarlar için ve aşağıda belirtilen koşulların sağlanması durumunda, poliçede belirtilen Kiralık araç süresi ve poliçede belirtilen azami segmentte kadar ikame araç verilir.

Akıllı onarım kapsamında onarımı Autoking servislerinde yapılacak olan dosyalarda 24 saat koşulu aranmaksızın ikame araç organize edilecektir.

Koşullar;

 1. İkame araç hizmeti, kaza sonucu meydana gelen hasarlar için Sigortalı aracın serviste onarım ihtiyacı oluştuğu durumlarda verilecektir. Eksper onayı ile trafikte emniyetli sürüşe engel teşkil etmediği belirlenen hasarlar için (stop lambası, far, cam, ayna, sinyal kırılmalar ve ve kısmi çalınma hasarları) ikame araç hizmeti kapsam dışıdır. (Sunroof ve cam tavan hasarlarında ikame araç hizmeti kapsam dâhilindedir.)
 2. Aracın tamir süresinin tesbiti; tamiratı gerçekleştirecek olan tamirci, eksper ya da hasar dosya sorumlusunun onayı doğrultusunda karşılıklı mutabakat ile sağlanır. Bu hizmetin verilebilmesi için konu kaza nedeni ile Gulf Sigorta sisteminde bir hasar dosyası açılmış olması şarttır.
 3. Sigortalı’nın her iki araç anahtarının çalınması durumunda 5 gün ekonomik segment ikame araç kontrat limiti içerisinde değerlendirilerek, ikame araç hizmeti sağlanacaktır.
 4. Tampon Hasarı ikame hizmetine dahil olup, ilgili onarımlarda azami 5 gün ikame araç hizmeti sağlanacaktır.
 5. Eksperin veya Gulf Hasar yetkilisinin aracı kontrol edemediği durumlarda Sigortalı’ya hasarın kapsam dışına çıkması halinde ikame araç bedelenin kendisinden tahsil edileceği bilgisi verilerek organizasyon sağlanacaktır.
 6. Tamiratın mutabık kalınan süreden kısa sürmesi durumunda ikame araç iade edilecektir.

Not: Araç özellikleri ve araç tipleri kiralık araç firmasının filosuna göre değişkenlik gösterebilir.

Otomatik vites veya dizel araç talepleri bölgedeki anlaşmalı kiralık araç firmalarının filo imkanları dahilinde karşılanır.

 1. İkame araç, aracın tamir edildiği servisin bulunduğu ya da Sigortalı’nın talep ettiği adrese km. sınırı olmaksızın ücretsiz teslim edilir ve alınır.
 2. İkame araç hizmetinin sağlanması için bir diğer koşul da kredi kartı sahibi olmaktır. Araç kiralama şirketlerinin uyguladıkları genel kurallar gereğince araç kiralayan müşteriye aracın sağlanma amacı ve ücretinin kimin ödeyeceğine bakılmaksızın, kiralama sözleşmelerinde teminat içerisine alınmamış masraflar için boş bir kredi kartı slibi veya mail order formu imzalatılacaktır. Boş kredi kartı slibi veya mail order formu kiralık araç şirketi tarafından aşağıdaki durumlarda kullanılabilecektir; (Slip aracın iadesi sırasında rent a car firması tarafından müşteriye iade edilmektedir).
 • Trafik cezaları,
 • Yakıtın eksik teslim edilmesi,
 • Oto poliçesi kapsamı dışındaki zararlar
 • Kiralayanın kusuru nedeniyle aracın kullanılmamasından doğan ticari kayıplar.
 1. Otoban, köprü geçiş ücretleri, trafik cezası ve yakıt giderleri Sigortalı tarafından karşılanır.
 2. Araç sahibi belirtilen ikame araç gün limitini aştığı takdirde, limit üstü bedel Sigortalı’dan direkt tahsil edilir.
 3. İkame araç hizmeti, hasarın gerçekleştiği yerin daimi ikametgaha uzaklığına bakılmaksızın T.C. ve K.T.T.C. sınırları dahilinde sağlanacaktır.
 4. Pert Total (Tam Zayi) durumunda 7 (yedi) gün Azami ekonomik ikame araç sağlancaktır.
 5. Sigortalı, ikame aracı teslim alırken imzalamış olduğu araç teslim belgesinde yazılı olan şartları okumalı ve bu şartlara uymalıdır. Bu şartlara uyulmamasından doğacak hukuki yükümlülükler için IPA sorumlu tutulamaz.
 6. İkame araç talep eden kişinin T.C. ve K.K.T.C. tarafından verilmiş geçerli sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir. Araç teslim edilecek kişi, ruhsat sahibi ya da birinci dereceden yakını olmalıdır. Sigortalının tüzel kişi bir şirket olması durumunda, aracı şirket çalışanı teslim alabilir.
 7. IPA ancak yerel kullanılabilirlik sınırları içinde ve sürücünün kiraya verenlerin şartlarını (ehliyet, kredi kartının acenteye ibrazı ve 21 yaş üstü olma zorunluluğu) yerine getirdiği durumlarda, araç kiralamasını organize edecektir.
 8. Alternatif kasko ürünümüz alınması durumunda; azami C segment ikame araç verilecek olup, pert hasarlarında ikame araç verilmeyecektir.
 9. Sigortalı araç segmentine göre; poliçede belirtilen Kiralık araç süresince ve poliçede belirtilen azami segmentte ikame araç verilir.

SİGORTALI ARAÇ GRUBU SİGORTALI ARAÇ

MUHTEMEL TEKNİK ÖZELLİKLERİ

ÖRNEK İKAME ARAÇ TİPLERİ
A – B Binek tipi, 4-5 kapı, AC , AB, ABS ,

motor hacmi 1200 – 1500 cc arası

 

VW POLO

OPEL CORSA

RENAULT CLIO

NISSAN MICRA

HYUNDAI i10 / i20

C Binek tipi, Sedan, 4-5 kapı, AC, AB, ABS,

motor hacmi 1300 – 1700 cc arası

 

RENAULT MEGANE / FLUENCE

HYUNDAI ACCENT BLUE

VW GOLF

FORD FOCUS

C + Binek tipi, Sedan, 4-5 kapı, AC, AB, ABS,

motor hacmi 1600 – 2000 cc arası

 

VW JETTA

SKODA OCTAVIA

AUDI A3, FORD MONDEO, CITROEN C5

D Binek tipi, Sedan, 4-5 kapı, AC, AB, ABS,

motor hacmi 1600 – 2000 cc arası

 

VW PASSAT

OPEL INSIGNIA

SKODA SUPER B

NISSAN QASHQAI

MERCEDES B180


SHARE THIS ON:

3 sene ago / Gulf Arabam Güvende Kasko için yorumlar kapalı

3

EKI

No

Comments

tunc

Comments are closed here.